Dekorasyonda Bleu Blanc Kulllanımı Nasıl Olmalı?

Hayatımızın birçok alanında yer alan dekorasyon mutfak sektöründe de büyük bir öneme sahiptir. Özellikle de son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan hemen hemen hepimizin bildiği ama adını bilmediğimiz bir trenddir Bleu Blanc. Fransa’dan sofralarımıza kadar gelen mavi ve beyazın bir arada kullanıldığı porselenler kimi zaman da dekorasyonda karşımıza çıkmaktadır. Peki dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı nasıl olmaktadır. Bleu Blanc Nedir? Gelin tüm detaylarıyla inceleyelim.

mavi beyaz bleu blanc vazo

Bleu Blanc Nedir?

Son zamanların trendi olan ve birçok yerde gördüğümüz Bleu Blanc Nedir? Kimi zaman sosyal medyalarda karşılaştığımız, kimi zaman gittiğimiz mekanlarda karşımıza çıkan Bleu Blanc mavi ve beyazın uyumu ile göz doldurmaktadır. Fransa’dan bizlere armağan olan bu dekorasyon stili uzak doğunun çinilerini, country tarzı ve çiçekli porselenler ile birleşince ortaya etkileyici Bleu Blanc tasarımları ortaya çıkmaktadır. Bu tasarımlar kimi zaman bir porselende karşımıza çıkarken kimi zaman bir vazoda kendini göstermektedir.

Bleu Blanc nedir? sorusu günümüzde mavi ve beyaz renkleriyle oluşan porselenlerden çok daha fazlası olma yolundadır. Dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı giderek artarak, porselenler, vazolar, tablolar, duvar kağıtları ve daha birçok alanda kendini göstermeye devam etmektedir.

Bleu Blanc Tarihi

Dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı için öncelikle Bleu Blanc tarihi hakkındaki detaylara hâkim olmamız gerekmektedir. 1351 yılında üretilmeye başlanan Bleu Blanc ilk mahsulü ilkel formlu tapınak vazoları olarak bilinmektedir. O dönemlerdeki Bleu Blanc tasarımları floral, ejderha ve dalga motifleri ile yapılmaktadır. Yılların geçmesiyle yeni motifler yer almış ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır.  Mavi ve beyazın muhteşem uyumu ile karşımıza çıkan Bleu Blanc tasarımları için önce porselenin mavisi boyanarak işleniyor daha sonra fırınlanarak hazır hale getiriliyor.

Mavi ve beyazın ön planda olduğu bu dekorasyon stilini merak ettikleri kadar Bleu Blanc tarihi de merak edilip araştırılmaktadır. Fransa’dan bizlere armağan olan bu dekorasyon stili uzak doğunun çinilerini, country tarzı ve çiçekli porselenler ile birleşerek etkileyici tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Şimdilerde ise porselenlerle sınırlı kalmayan Bleu Blanc kullanım alanı giderek artmaktadır. Şimdi gelin dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı nasıl olmaktadır tüm detaylarıyla inceleyelim.

Dekorasyonda Bleu Blanc Kullanımı

 

Dekorasyon Nedir? sorusunu cevapladıktan sonra en çok merak edilen bir diğer konulardan birisi dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı olmaktadır. Günümüzün popüler dekorasyon trendlerinden biri olan ve iç mekanların gözdesi haline gelen Bleu Blanc hangi alanlarda ne şekilde kullanabiliriz gelin hep beraber inceleyelim;

  • Dekorasyonda Bleu Blanc kullanımı dediğimizde aklımıza şüphesiz ki ilk gelen sofra sunumları dekoratif objelerdir. Sofra dekorasyonlarınızda ve dekorasyon ürünleri olarak Bleu Blanc tasarımlara yer verebilir ve yaşam alanlarınızda bambaşka bir hava katabilirsiniz.
  • Parke veya halı gibi zemin yüzeylerinde Bleu Blanc motiflerine yer verebilirsiniz.
  • Bleu Blanc Vazo ya da tablo gibi dekorasyon ürünlerinde tercih edebilirsiniz.
  • Bleu Blanc porselenlerini duvara asarak da değerlendirebilirsiniz.
  • Yemek sunumlarınızı renklendirmek ve görsel şölen oluşturmak için tabaklarınızda da tercih edebilirsiniz.
  • Bulunduğunuz odanın ister bir bölümünde isterseniz tamamında Bleu Blanc duvar kağıtları tercih edebilirsiniz.

Ponet Maison'un şık ve ilham verici bleu blanc ürünlerini keşfetmek için linke tıklamamız yeterli: https://ponetmaison.com/collections/bleu-blanc-koleksiyonu