Sofra Sunum Ürünleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Keyifli sofraların vazgeçilmezi olan sofra sunum ürünleri özel günlerinize anlam katarak renklendirmektedir. Çünkü yaptığınız yemeğin lezzeti kadar sunumu da ekstra iştah açmaktadır. Tabi bu durum restoranlar için de geçerlidir. Bu yüzden göze hitap eden sofralar hazırlamak için en şık sofra sunum ürünleri tercih etmelisiniz. Birbirinden farklı ve çeşit çeşit sunum ürünleri bulunan sofra sanatında doğru ürünü kullanmak kadar doğru kombin yapmak da önemlidir. Sofranızda yakalayacağınız uyum ile şıklığı yakalamanız çok daha kolay olacaktır.

Sofra sunum ürünleri içerisinde yer alan masa örtüleri, supla modelleri, yemek takımı, peçetelik, fanus çeşitleri, bambu servisler, kadehler vb. gibi birçok seçenek karşımıza çıkmaktadır. Şimdi gelin sofra sunum ürünleri içerisinde yer alan bu ürünleri biraz daha yakından tanıyalım.

Sofra Sunum Aksesuarları

Keyifli ve lezzetli sofraların ihtişamlı görüntüsü için sofra sunum aksesuarları olmazsa olmazlardandır. Sofranız için sunum aksesuarları tercih ederken yemek takımınızın modeli, rengi ve şekli çok önemlidir. Örneğin ağır bir yemek takımına tercih edeceğiniz peçete ile daha spor bir yemek takımına tercih edeceğiniz peçete farklı olmalıdır. Aksi halde istediğiniz uyumu elde edemeyerek daha da karmaşık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sofra sunum aksesuarları içerisinde yer alan supla modelleri de doğru renk ve model kullanıldığı takdirde sofranızın şıklığını bambaşka bir yere taşıyacaktır. Aynı şekilde tercih edeceğiniz masa örtüleri de kullandığınız yemek takımını ve diğer sofra sunum ürünlerini en net bir şekilde gösterecek aksesuarlardandır.

Sofraların olmazla olmazlarından pasta ve kek servisleri hem saklamak hem de servis etmek için oldukça önemlidir. Hem sağlık açısından hem de zamansız parça tercih etmek isteyenler açısından cam kek fanusları oldukça ön plandadır.

Sofra Sunum Ürünleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerek misafir ağırlamanın gerekse kendiniz için hazırladığınız sunumların önemi oldukça fazladır. Her anınızın özel olması için sunumlarınızı sofranızdan eksik etmemeniz gerekmektedir. Peki sofra sunum ürünleri seçilirken nelere dikkat edilmeli?

  • Öncelikle sunum ürünlerinizi tercih ederken her birinin birbirleriyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her biri birbirleriyle uyumlu olursa birlikte kullanımı çok daha kolay olacaktır.
  • Tabi uyumun ne kadar olmasından yanaysak da farklı malzemelerden üretilen sunum ürünleri masanıza renk ve farklılık katacaktır.
  • Çevre dostu ve uzun ömürlü bambu servisler sofranızın vazgeçilmezleri arasında yerini almalıdır.
  • Sofra sunum ürünlerini tercih ederken boyutlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Farklı boyutlarda tercih edeceğiniz sunum ürünleri her türlü kalabalık sofralarda kolaylık sağlayacaktır.
  • Sos ve sıvı gıdalar için çukur ve küçük kaseler veya sosluklar tercih etmelisiniz. Aksi halde doğru ürünü kullanmadığınız halde çirkin ve kullanışsız bir görüntü elde edebilirsiniz.
kristal vazo
  • Doğum günleri, yılbaşı veya diğer özel günler için özel parçalarınızın bulunması kurtarıcı olacaktır. Kristal vazolar, gümüş kaplama ürünler ve benzeri parçaları tercih ederken şık ve zamansız olmasına dikkat ediniz.
  • Ana ikramlarınızın konulduğu sunumlarınızın ekstra şık olmasına ve masada ağırlığını koymasına dikkat ediniz. Çünkü ana ikramlar hemen hemen her misafir tarafından tadımı yapılacağı için sunum ürününüz de göz önünde olacaktır.